חווית משתמש איכותית בענן

דף הבית > חווית משתמש איכותית בענן

24/05/2016

חווית משתמש בענן

חווית משתמש איכותית בענן

אחד השיקולים המשמעותיים של ארגונים בעת קבלת ההחלטה למעבר לענן, הוא איכות חווית המשתמש בעבודה בענן. המונח "חווית משתמש" מגדיר את מכלול המדדים המאפיינים את השימוש במערכת המחשוב: זמני תגובה, עוצמת עיבוד, יציבות, יכולת התאוששות מאסון, גיבוי ושחזור נתונים, אבטחת מידע וכיוב'. הדרישה המקובלת היא שעל איכות חווית המשתמש בענן, להיות טובה לפחות כמו זו המתקבלת במערכות מיחשוב המותקנות באתר הלקוח. ביצועי הענן נדרשים להיות יציבים וקבועים לאורך שעות הפעילות.

 

איכות חווית משתמש ענן ב-EDP

הענן הפרטי של EDP תוכנן במיוחד כך שיספק חווית משתמש איכותית ביותר. מרכיבי חומרת הענן נבחרו בקפידה ממיטב היצרנים המובילים בעולם. הענן מצטיין במדדי איכות חווית משתמש גבוהים המתאפיינים בזמני תגובה קצרים, גמישות תפעולית ויכולת להתאוששות מאסון. כל מערכות הענן מנוטרות ומבוקרות באופן שוטף, על מנת לוודא המשכיות עסקית של לקוחותיה, מקצועני ה-IT של EDP מבצעים דרך קבע תהליכי בקרה, מניעה ושדרוג, המבטיחים ביצועים מצויינים ויציבות גבוהה.

 

גמישות תפעולית בענן  

מרכיב נוסף בחווית המשתמש הוא יכולת הגמישות של המערכת. בכל ארגון מתרחשים מפעם לפעם שינויים אשר מחייבים עדכונים בענן: לדוגמה, בעת שינוי במצבת כח האדם,  יש צורך בעדכון הגדרות משתמשים או עדכון משאבים. כאשר מוטמעת מערכת חדשה בענן, יש להתאים עבורה סביבת עבודה (משאבי עיבוד, אחסון ותקשורת) בכדי להבטיח חווית משתמש איכותית. אם נקלטה חומרה ייעודית חדשה בבית הלקוח, יש להתאים את מערכות הענן לעבודה מולה. הארכיטקטורה של הענן של EDP גמישה באופן המאפשר ביצוע מהיר של תוספות ושינויים על פי הדרישות.

כל הפתרונות במקום אחד

על מנת ליהנות מחוויית משתמש איכותית וטובה במיוחד, חשוב לבדוק שספק הענן מסוגל להציע מגוון רחב של שירותים ופתרונות, במקום אחד. בצורה כזאת, לא נהנים רק מעלות נוחה אלא גם נהנים מכך שיש כתובת אחת לעל עניין – כתובת אחת תאפשר הטמעה של שירות חדש, כתובת אחת תאפשר פתרונות גיבוי מתקדמים, כתובת אחת תאפשר פתרונות אבטחה, מייל ארגוני, יצירת פורטל פנימי וכן הלאה. מובן, שגם אחזורי מידע, תפעול תקלות, עדכונים אוטומטיים וגמישות מהווים חלק לא פחות חשוב מיצירת חוויית לקוח טובה יותר. ב-EDP מבינים כל זאת, אך לא סתם מבינים אלא גם מיישמים. זוהי בדיוק הסיבה למצטרפים החדשים המתווספים לקוחות המרוצים, המלווים את החברה מזה שנים.